Başkandan

Aziziye’mizin aziz sakinleri,

Saygıdeğer hemşehrilerim,

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile işbaşına geldiğimiz ve “Aziziye Belediye Başkanlığı” gibi müstesna bir görevi devraldığımız ilçemizde, bilmelisiniz ki; tek gayemiz ve tek arzumuz sizlerin emrine amade olabilmektir.

İnsan yaşamının her anında ve her alanında büyük sorumlulukları bulunan yerel yönetimlerin, çok daha etkin ve dinamik bir yapıda olması, insan odaklı ve katılımcı bir yönetim anlayışı ortaya koyması, hizmette sürdürülebilirlik düzeyi yüksek, sosyal yönü güçlü, ilkeli, şeffaf ve ahlaklı bir profili ifade etmesi, kuşkusuz en büyük gerekliliktir.

İşte bu doğrultuda bizim en büyük hedefimiz; Aziziye Belediyemizi, ilçemize her alanda değer katan, hizmet, proje ve yatırımlarıyla hayata dokunan ve siz değerli hemşehrilerimizin talepleriyle beklentilerini anında karşılayabilen bir mekanizmaya dönüştürmektir.

Bu hedefimize ise, sizlerin destek, dua ve işbirliği sayesinde ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.

Altını özellikle çizmek istediğimiz husus ise, şudur:

Aziziye’mizde planlamacılıktan üstyapı tanzim ve mühendisliğine, estetikten kültür, turizm, sanat ve spora; tarihi ve kültürel dokudan çevre korumaya; tarımsal üretimden hayvancılık faaliyetlerine varıncaya kadar daha birçok alanda ilklere imza atmak için var gücümüzle çalışacak, kalkınma ve büyüme odaklı bir belediyecilik modeli ortaya koymak için yine tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz.

Halka hizmet etmenin aslında Hakk’a hizmet etmek olduğundan hareketle; siz değerli sakinlerimiz için gecemizi gündüzümüze katacak ve bu yolda kuşkusuz sizlerle birlikte koşacağız.

Üreteceğimiz hizmetler ve hayata geçireceğimiz projelerle cazibe merkezi haline gelecek olan Aziziye’mizi, sürekli geliştirecek, büyütecek ve çehresini yine hep beraber değiştireceğiz.

Gayret bizden, tevfik Allah’tandır…

Emrullah AKPUNAR
Aziziye Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 26 Haz 2024 - 12:05